ФАРБУВАННЯ БУДИНКУ З КЛЕЄНОГО БРУСА

Клеєний брус в даний час вважається одним з найбільш універсальних будівельних матеріалів. Особливо часто використовують для побудови приватних котеджів, будинків або котеджів. Вибір такого матеріалу можна зрозуміти, вся справа в деревині. Як би цей брус не обробляли на виробництві, після зведення коробки і протягом наступного часу потрібно вжити всіх заходів щодо захисту цього матеріалу від впливів навколишнього середовища.

Основним і найголовніше недорогим рішенням захисту будинку з клеєного бруса є фарбування будинку. Проводити фарбувальні роботи потрібно в тому разі, коли передбачається робити утеплення обшивки і стін.

ВИБИРАЄМО ФАРБУ

Сучасний ринок лакофарбових матеріалів пропонує досить великий вибір різного роду фарб для тих чи інших робіт.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВНУТРІШНЬОГО ОЗДОБЛЕННЯ

Просочувальні склади – оліфи, масла для деревини, воски. При використанні цих матеріалів зовнішній вигляд стін практично не зміниться і плюс до цього підкреслюватиметься текстура натурального дерева і контрастність волокон.

Мастика добре відтіняє малюнок і зберігає бархатистість поверхні. Крім цього, мастикою можна відмінно замаскувати невеликі сколи та тріщини.

Лаки вважаються найбільш поширеними засобами які застосовують для внутрішньої обробки.
Інтер’єрні фарби. Фарбування стін всередині будинку з бруса можна робити фарбою з різною покриваністю, все залежить від того, яке завдання стоїть. Якщо потрібно зберегти малюнок дерева, то тоді краще всього скористатися лессіровачной акриловою фарбою. А якщо потрібно додати стінам абсолютно новий колір, то тоді можна скористатися фарбами на алкидной і акрилової основі.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ЗОВНІШНІХ РОБІТ

Обробка фасаду будинку з клеєного бруса в першу чергу орієнтована на захист від впливу навколишнього середовища.
Просочення на органічній та водній основі. Просочення по суті не є фарбами. Головним їхнім завданням є захист від вогню і поразки різного роду мікроорганізмами.

Склади пленкообразующие. Вони бувають, як напівпрозорі, так і криють. Відмінно захищають бруси від вологи і при цьому перешкоджають випаровуванню вологи з волокон деревини.

Фасадні фарби за своїми характеристиками нагадують пленкообразующие склади. Але, головним завданням фасадних фарб є зміна кольору деревини.

Колір антисептик призначений спеціально для фасадної обробки будинків з дерева.

ЕТАПИ РОБОТИ З ФАРБУВАННЯ БУДИНКУ З КЛЕЄНОГО БРУСА:

Шліфування. Поверхня бруса може бути не завжди гладка. І тому іноді доводиться додатково шліфувати, що в свою чергу підвищує адгезію.

Герметизація торців. Так, як торці завжди є більш пористими, ніж бічні сторони бруса, то вони більш активно вбирають в себе вологу. Тому їм потрібно провести додаткову обробку відразу після установки зрубу. Виробляється це за допомогою акрилового герметика.

Грунтовка. Як правило всі виробники стверджують, що брус вони вже обробили антисептиком, але, зайвий захист не зашкодить. Адже завжди є ризик появи комах і цвілі. Зараз на ринку є такі склади, які поєднують в собі функції антисептика, грунтовки та захисту від ультрафіолетового випромінювання. Але, іноді буває, що нанесення грунтовки викликає підняття деревного ворсу. Якщо у вас таке сталося, то повернути гладкість поверхні можна, обробивши її дрібним наждачним папером. А перед нанесенням фарби, що утворилася від шліфування пил потрібно буде прибрати.

Фарбування. Найголовніше при покупці фарби – правильно розрахувати, скільки її потрібно. Адже процес фарбування будинку з бруса включає в себе нанесення декількох шарів фарби. Багато фахівців рекомендують наносити три шари фарби. І, найголовніше, потрібно пам’ятати, що кожен новий шар фарби потрібно наносити тільки після того, як повністю висохне попередній шар.

Виробляти фарбування будинку з клеєного бруса потрібно при температурі повітря не нижче +5 градусів Цельсія. Перед фарбуванням переконайтеся в тому, що брус сухий і чистий, тільки в цьому випадку покриття буде міцним, рівним і прослужить гарантований термін.