ОСОБЛИВОСТІ ФАРБУВАННЯ ДАХУ

Метал – один з найпопулярніших матеріалів для створення покрівельних покриттів. Багато споживачів вважають за краще металеву покрівлю, адже вона надійна, має привабливий зовнішній вигляд, нескладну технологію установки, і, на додачу до всього, невисоку вартість. Але щоб металева покрівля прослужила значну кількість часу, її потрібно захистити від атмосферних навантажень і іржавіння. Ми розповімо вам про те, як правильно пофарбувати металевий дах і яку фарбу краще використовувати.

ПРАВИЛЬНА ТЕХНОЛОГІЯ ДЕКОРУВАННЯ ПОКРІВЛІ 

 

ПРОВОДИМО ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ

Підготовка до фарбування має велике значення. Якщо знехтувати нею ми не зможемо отримати якісне покриття. Це значно знизить термін служби  покриття і погіршать його зовнішній вигляд. Тому обов’язково виконайте наступні кроки:

1. Очистіть поверхню від фарби, що відшарувалася і іржі. Для першої мети вам знадобляться металева щітка і шпатель, для другої – скребок і корщітка. Покриття має бути рівним і гладким, а межі між старою лакофарбової плівкою і очищеними ділянками – вирівняними.

2. Знежирте її за допомогою миючих засобів. Бажано використовувати спеціальні продукти, наприклад Tikkurila Panssaripesu. Він містить «потужні» очищюючі компоненти, які ефективно видаляють забруднення. Як альтернативу можна застосувати звичайні миючі засоби. Процесс знежирення включає такі етапи:

розбавлення миючих засобів водою;

нанесення їх на поверхню;

очищення щіткою;

промивання поверхні чистою водою; висихання покриття.

3. Загрунтуйте нерівності. Візьміть грунтовку для металевих поверхонь Tikkurilla Rostex Super і нанесіть її товщиною з розрахунку 1 л. на 6-8 м2. Цей продукт гарний тим, що не боїться лужного середовища, його можна наносити на оцинковану поверхню, він швидко висихає і сприяє гарному зчепленню фарби з поверхнею.

ФАРБУВАННАЯ ПОВЕРХНІ

Для декорування металевих покриттів відмінно підходить фарба Tikkurila Panssarimaali. В її складі є світлостійкі пігменти, тому в поєднанні з ґрунтовкою Rostex Super вона забезпечить вашій покрівлі подвійний захист від руйнування. Крім того, ця схема захисту вбереже метал від іржавіння до 10 років.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО НАНЕСЕННЮ ФАРБИ:

Використовуйте розпилювач, валік або пензель. Якщо ви обрали безповітряний розпилювач, прослідкуйте, щоб розмір його сопла становив 0,011 ” – 0,015 “, а ширина віяла – 40º. Якщо використовуєте валік, не забудьте вирівняти покриття за допомогою пензля.

Завжди використовуйте рекомендований розчинник у відповідній кількості.

Виконуйте забарвлення в теплу, суху, тиху і хмарну погоду.  Для оптимального висихання алкидного засобу потрібно:

– температура повітря не нижче +10 ° C;

– відносна вологість повітря до 80%;

– температура поверхні до +40 ° C.

Дотримуйтесь рекомендованих умов нанесення фарби,  товщини покриття, і ви не зіткнетеся з такими неприємностями, як погіршення адгезії, зміна кольору поверхні, поява бульбашок і пор, повільне висихання покриття і його зморщування. Пофарбована поверхня буде красивою, а головне – довговічною!

 

Дах з металочерепиціПофарбований дах