ОБЛАШТУВАННЯ САУНИ: ЗАСОБИ ДЛЯ ОБРОБКИ

Відвідування сауни – це не тільки приємне проведення часу, але і користь для здоров’я. За допомогою цієї нехитрої процедури можна позбавити свій організм від токсинів і шлаків, нормалізувати тиск, перешкодити відкладенню солей і привести все тіло в тонус.

Ще донедавна сауна уявлялась як елемент виключно заміського будинку або дачі, проте все частіше можна зустріти квартири, облаштовані власною парною. Розглянемо кілька рекомендацій з облаштування сауни в будинку і в квартирі.

Рекомендації по облаштуванню домашньої сауни

  • Зверніть увагу на вибір каменів для кам’янки. Наприклад, «Зернисті» камені, такі як граніт, схильні розколюватися через часту зміну режиму нагрівання і охолодження. Найбільш вдалими для завантаження кам’янки вважаються стеатит і діабаз.

  • Для парної в квартирі найоптимальніший варіант – електрична кам’янка. Вона займає мінімум простору і не виділяє дим.

  • Організуйте хорошу вентиляцію у вашій сауні. Це дозволить вам уникнути вогкості, появи грибка на стінах і надлишкового нагрівання елементів парної. У разі неправильної організації надходження і циркуляції повітря, в приміщенні можливі випадки виникнення пожежі.

  • Приділіть увагу висвітленню. Світильники в парній знаходяться в спеціальній оправі, яка захищає їх від нагрівання і вологості. Найчастіше світильники монтують на стінах, на відстані від стелі мінімум 30 см. Ні в якому разі не розміщуйте джерело світла над кам’янкою.

  • Мінімальна товщина деревини для оздоблення стін і стелі – 12 мм. Найбільш вдалі матеріали – ялина, ялиця і кедр. Добре обробіть дерев’яні поверхні: на них не повинно залишатися ні слідів смоли, ні сучків.

А щоб ваша парна прослужила якомога довше, приділіть особливу увагу додаткової обробки і захисту її поверхонь.

Спеціальні засоби для обробки і захисту сауни

  • Захист. При тривалому впливі вологи, деревина з часом втрачає свою естетичність, розбухає і піддається гниттю. Щоб цього уникнути, використовуйте спеціальні захисні засоби «Supi Arctic», «Supi Laudesuoja», «Supi Saunavaha Віск» або «Supi Saunasuoja» фінського бренду Tikkurila. В їх основі міститься масло або віск, які вбираються в дерево і відштовхують воду, а також забруднення.

  • Фарбування. Фарбування металевого обладнання для сауни не тільки зробить його більш привабливим, але і захистить від корозії. Фарба «Termal» бренду Tikkurila створена на основі силіконової смоли і здатна витримувати навіть найвищі температури.

  • Очищення. Регулярне чищення сауни дозволить вам не тільки утримувати приміщення в чистоті, але і уникнути відкладення сажі на стінах, стелі, полках і кам’янці. Спеціальний засіб «Supi Saunapesu» бренду Tikkurila дозволить вам з легкістю підтримувати вашу сауну в порядку, дезінфікувати і надавати антисептичну дію на приміщення.