НАПОЛЬНА ФАРБА ПО ДЕРЕВУ

Підлогове покриття приміщень найбільше схильне механічних пошкоджень в процесі експлуатації. А якщо воно ще й дерев’яне, то завдання ускладнюється. Тому, при проведенні будівельних робіт, слід приділити особливу увагу його обробці.
Фарбування є простим і економічним способом оновити інтер’єр або вигідно підкреслити окремі його елементи. Правильний вибір фарби по дереву для підлогового покриття не тільки пожвавить дизайн Вашого будинку, але і продовжить термін експлуатації самого покриття.

РІЗНОВИДИ ФАРБ ДЛЯ ПІДЛОГИ ПО ДЕРЕВУ: ОСОБЛИВОСТІ І ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ

До вибору фарби для підлогового покриття слід підходити з урахуванням таких важливих факторів, як особливості деревної породи, з якої виготовлено покриття, фізичні показники приміщення (відсоток вологості, температура), наявність можливості попередньої обробки підлогового покриття або необхідності повторного нанесення фарби в майбутньому.

Підлогові фарби по дереву відносять до непрозорих лакофарбовим покриттям. Їх асортимент представлений наступними різновидами:

  • акрилові;
  • алкідні;
  • поліуретанові;
  • масляні.

Акрилові фарби по дереву широко популярні, завдяки своїй екологічності і відсутності різкого запаху, тому що в ролі розчинника в цих складах виступає вода. Вони володіють чудовою еластичністю і паропроникністю, стійкі до впливу вологи і ультрафіолетових променів, легко наносяться і швидко висихають, прекрасно колеруются і зберігають яскравість протягом усього терміну експлуатації. До того ж, оброблені акриловими фарбами поверхні не вимагають спеціальних засобів по догляду і стійкі до різних видів миття. При нанесенні акрилової фарби на дерев’яну поверхню, слід враховувати пористість деревини: її вбираючі здібності можуть вплинути на витрату фарби.

Алкідні фарби володіють неймовірно міцністю. Надійність покриття забезпечується глибоким проникненням фарби в поверхню дерева. Пофарбована поверхня легко переносить атмосферні і механічні навантаження, відрізняється чудовою вологостійкість, а, завдяки наявності в її складі антигрибкових добавок, перешкоджає утворенню цвілі. Саме тому алкідні фарби активно використовують для приміщень з високим відсотком вологості, а також фарбування веранд і терас. Єдиним недоліком цього виду фарб є висока токсичність і специфічний запах.

Поліуретанові покриття для фарби також досить токсичні. Їх наносять виключно на суху підлогу. Якщо нанести поліуретанову емаль на вологу деревину, то в процесі висихання можна спостерігати появу тріщин і невеликих бульбашок. Цей вид фарби забезпечує тверде і еластичне покриття, вона термостійкість і володіє високою зносостійкістю, що робить її ідеально для фарбування прохідних кімнат.

З появою сучасних емалей і водно-дисперсійних складів олійні фарби почали відчутно здавати свої позиції на ринку будматеріалів. В основному це відбувається через низьку швидкості вбирання фарби. Але багато фахівців продовжують її використання у зв’язку з високою термостійкістю цього декоративного покриття.

Незалежно від різновиду, наносять фарбу на дерев’яну поверхню за допомогою розпилювача, малярного валика або кисті.