МОДИФІКАЦІЯ РАДІАТОРІВ ОПАЛЕННЯ

Один з найбільш звичних елементів в будинку – це, без сумніву, опалювальні радіатори. Відмінно вписуються в інтер’єр, коли вони нові і сяють свіжою фарбою. У випадку якщо, фарба на батареях вже вицвіла і потріскалася, вони вже перестануть прикрашати інтер’єр. До вашої уваги кілька порад з фарбування радіаторів опалення, з їх допомогою вони знову почнуть гармонійно вписуватися в інтер’єр.

ЯК ВИБРАТИ ВІДПОВІДНУ ФАРБУ

Дуже важливо на першому етапі вибрати фарбу, адже від цього залежить кінцевий результат. При виборі фарби потрібно враховувати вимоги, які пред’являються до фарби для радіаторів такі, як стійкість до стирання, висока термостійкість, відсутність токсичності і стійкість до агресивного середовища.

Таку фарбу можна розділити на види:

Акрилові фарби. При виборі цієї фарби ви отримаєте приємний глянсовий блиск, який збережеться довгі роки. Але, в момент висихання ця фарба виділяє характерний запах розчинника.

Алкідні фарби. Батареї, пофарбовані цією фарбою дуже добре стійкі до стирання і високих температур. Мінусом цієї фарби теж є неприємний запах під час роботи з нею.

Водно-дисперсійні фарби. Оптимальним варіантом буде пофарбувати радіатори цієї фарбою, вона швидко сохне і не має специфічного запаху. Головне – при виборі цієї фарби звернути увагу на наявність маркування про фарбування радіаторів.

ПІДГОТОВКА БАТАРЕЙ ДО ОБРОБКИ

Щоб пофарбовані батареї служили якомога довше, перед фарбуванням потрібно провести підготовчі роботи. Для цього необхідно ретельно очистити поверхню, зняти старий шар фарби, а місця де вже з’явилася іржа – зачистити. Стару фарбу найкраще знімати за допомогою розчинника і шпателя. Для цього розчин нанести на поверхню і для розм’якшення укрити її плівкою. Потім, за допомогою шпателя можна просто зняти стару фарбу. Далі радіатор потрібно зашкурить наждачним папером і знежирити поверхню уайт-спіритом. Для збільшення адгезії фарби з радіатором, на очищену поверхню потрібно нанести антикорозійну грунтовку.

ПРОЦЕС ФАРБУВАННЯ

Процес фарбування радіаторів опалення бажано здійснювати при відключеному опаленні, інакше можуть утворитися патьоки або фарба ляже не рівним шаром. Тобто, фарбувати батареї найкраще влітку, але, якщо ви все-таки фарбуєте взимку то краще перекрити подачу гарячої води.

Після вибору фарби і підготовки поверхні, можна приступити безпосередньо до процесу забарвлення. Перш за все потрібно захистити підлогу від плям фарби, для цього можна постелити під батарею старі газети. Для фарбування батарей найкраще вибрати дві кисті з м’якою щетиною, одна кисть повинна бути пряма, а друга вигнута, для фарбування важкодоступних місць.

Наносити фарбу потрібно починаючи зверху вниз. Батарею покривають фарбою з усіх боків і фарбують спочатку внутрішню поверхню, а потім зовнішню в два шари. Перед нанесенням другого шару потрібно дати добре висохнути першому шару фарби.

Радіатор опалення можна пофарбувати і за допомогою фарбопульта або з балончика. Але, для цього батарею доведеться зняти. Так як виникнуть складності при фарбуванні важкодоступних місць.