У даній статті описані різні види фасадних фарб, завдяки чому можна вибрати потрібну фарбу для зовнішніх робіт.

У продажу в наш час є найрізноманітніші фасадні фарби самих різних видів.
Олійні фарби відносно дешеві, вони виготовляються на основі оліфи. Раніше їх часто використовували, зараз їх популярність значно впала, оскільки фарби мають невигідні недоліки в порівнянні з іншими видами фарб, але для зовнішніх робіт вони і зараз досить часто використовуються. На поверхні олійні фарби створюють плівку, яка не дає поверхні “дихати”, при висиханні дана плівка тільки зміцнюється. Застосовуються такі фарби для фарбування дерев’яних і деяких інших поверхонь.

Алкідні і поліуретанові емалі наносяться на зовнішню поверхню (фасадну), утворюючи собою захисний шар. Алкідні фарби створюють більш щільний шар, але жорсткий і крихкий, а поліуретанові фарби роблять на поверхні міцний і гладкий глянсовий шар.

Акрилові фарби виготовляються на органічному розчиннику, прекрасно підходять для бетонних і оштукатурених поверхонь. На поверхні такі покриття створюють плівку, яка дає поверхні можливість “дихати” і може відштовхувати воду від себе.

Мінеральні фарби є водорозчинними і відносно недорогі. До цього типу покриття відноситься вапняна фарба, однак вона недовговічна. Такі покриття використовуються в більшості випадків для фасадів вже старих будівель.

Водно-дисперсійні фарби діляться на різні види залежно від типу дисперсії. Для зовнішніх робіт використовуються, наприклад, сополімери ПВА, які пропускають повітря. Акрилові фарби мають масу переваг перед іншими типами покриттів, вони підходять добре для мінеральних поверхонь. Силіконові фарби підходять для більшості типів поверхонь. Бувають також ще і латексні фасадні фарби.

Компанія Kolorit виробляє якісну фасадну фарбу, яку можна купити в Києві в різних магазинах. Фарба ТМ Колорит FACADE ECONOM призначається для фарбування міцної цементно-вапняної штукатурки, а також мінеральних поверхонь, з її допомогою можна забарвити також поверхні вже раніше пофарбовані водно-дисперсійної фарбою. Фарба атмосферостійка і дає можливість пофарбованої поверхні “дихати”. Фарба екологічна і має відповідні сертифікати, які це підтверджують.

Також варто відзначити про Глубокоматовая фарбу на акрилатной основі UNIVERSAL TM Kolorit. Вона має третій клас зносостійкості, атмосферостійка і здатна витримати більш 2000 циклів мокрого стирання. Також дане покриття відрізняється високою паропроникністю. Фарба екологічна і безпечна для здоров’я людей. До речі, її можна використовувати не тільки для зовнішніх, але і для внутрішніх робіт. Вона прекрасно підходить для мінеральних поверхонь, ДВП і ДСП-плит, гіпсокартонних стін, для ремонтного забарвлення.