ЯК ПРАВИЛЬНО ФАРБУВАТИ СТІНИ ВАЛИКОМ

Для того, щоб правильно і якісно пофарбувати стіни за допомогою малярського валика, потрібно знати правила і технології нанесення фарби за допомогою даного інструменту.

Ретельно підготовлені поверхні повинні бути попередньо вирівняні, а також прошпаклёвани і прогрунтовані. Також поверхні повинні бути чистими і сухими. Після виконання всіх обов’язкових попередніх робіт можна братися за фарбування стін.

Спочатку за технологією потрібно за допомогою кисті або кутового валика профарбувати кути. Потім пензликом профарбувати верхні та нижні межі стіни зі стелею і підлогою. Після цих процедур можна фарбувати основну частину стіни за допомогою малярського валика.

Для фарбування великих поверхонь використовують валики шириною 250 мм, рами і вузькі ділянки поверхні фарбуються за допомогою вузьких валиків шириною 30 мм. Також при бажанні і необхідності, звичайно ж, можна використовувати й інші розміру даного типу малярних інструментів.

ТИПИ ВАЛИКІВ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ

Поролонові валики можуть застосовуватися при нанесенні на поверхні лаків, грунтовок, а також воднодісперсіонних фарб. А ось емульсійні покриття наносити таким валиком не рекомендується.
Валики з коротким ворсом (або велюрові) можна використовувати для роботи з олійними фарбами і емульсіями. Виходить на поверхні, але такий валик мало вбирає в себе фарби.

Хутряні шубки з натурального (овчини) або штучного хутра застосовують для нанесення масляних фарб і емалей. З таких валиків може випадати ворс і прилипати на фарбу, тому слід уважно стежити за ним при фарбуванні.
Нитяні валики зовні дуже схожі на махрові рушники. З таких валиків не випадають ворс, вони дуже легко миються і досить довговічні при правильному догляді.

ЯК ПРАВИЛЬНО НАНОСИТИ ФАРБУ НА СТІНИ ВАЛИКОМ

Фарбу спочатку потрібно добре перемішати. Потім налити фарбу в спеціальну кюветку для валика, змочити валик у фарбі, видалити надлишки, розподіливши фарбу рівномірно по шубці валика (фарба не повинна ні в якому разі з нього стікати). Фарбувати починати стіни потрібно з верхнього кута, акуратними рухами зверху вниз. Необхідно акуратно розкачати фарбу по поверхні стіни у формі квадрата до повного закінчення фарби на валику. Можна проводити спочатку валиком зверху вниз, потім наносити фарбу горизонтальними і потім знову вертикальними рухами.

Фарбувати можна в два шари, певними ділянками, наприклад, квадратами. Потрібно стежити за тим, щоб на стіні не було видимих ​​переходів етапів фарбування, межі потрібно вчасно профарбовувати однаковим шаром фарби, поки фарба ще не підсохла. Переконайтеся, що немає патьоків фарби і не профарбованих місць на стіні. Перевіряти якість забарвлення потрібно відразу ж під час роботи, поки є можливість швидко і легко виправити недоліки і похибки.

Після фарбування добре промийте валик, адже його можна використовувати і наступного разу при фарбуванні стін або стель в приміщенні.