ЯК ОЧИСТИТИ ОДЯГ ВІД ФАРБИ

Забруднитись об свіжопофарбовану поверхню легко, а от повернути первозданний вигляд вечірньої сукні або дорогому пальто буває зовсім непросто.

ВЖИВАЄМО НЕВІДКЛАДНІ ЗАХОДИ

У міру засихання фарби шанси на перемогу стрімко зменшуються. Все не так вже й критично, а наполегливих і терплячих чекає успіх, але сил доведеться витратити значно більше. Якщо ви такими похвальними якостями не вирізняєтесь і просто звернітесь за допомогою до хімчистки, вартість боротьби з плямою без будь-яких гарантій на її безслідне зникнення може принести розчарування.

Візьміть ситуацію в свої руки, озбройтеся дієвими порадами і вперед.

Вийде у вас очистити одяг від фарби чи ні, залежить від:

– виду самої тканини (шерсть, синтетику або бавовну чистять по-різному);

– її забарвлення (однотонна вона або з малюнком);

– поведінки тканини на пробному шматочку.

ЯК БОРОТИСЯ З ВОДОРОЗЧИННИМИ ФАРБАМИ

Які види фарб довіряємо навіть маленькому художнику? Мами легко дадуть відповідь на це питання, адже їм часто доводиться прати одяг після занять дитини аквареллю або модном зараз китайським живописом гохуа.

Одяг дітей у фарбі

Плями від гуашевих фарб і туші замочують у холодній воді з миючим засобом (можна навіть з господарським милом) і чистять щіткою після висихання одягу. Для темпери, виготовленої на масляній основі, бажано скористатися теплою водою з миючими препаратами для посуду. Вони розщеплюють жир. Замочуємо речі на 1 годину, потім стираємо. Отже, водорозчинні фарби видаляються легко і дешево.

ВИДАЛЯЄМО ПЛЯМИ ВІД ЛАТЕКСНИХ ФАРБ

Популярні сьогодні латексні фарби мають багато різновидів. Синтетична продукція складного складу може зникнути з вашого костюма після одноразового, але тривалого прання при 30°, хоча різні наповнювачі і пігменти іноді ускладнюють цей процес.

Спробуйте обережно втерти пральний порошок щіткою, потім змийте гарячою водою. Остання спроба – відбілювач або видалення плям.

 Видалення плям фарби з одягу

СТРАТЕГІЯ ПОЄДИНКУ З ПЛЯМАМИ ВІД МАСЛЯНОЇ ФАРБИ

У цьому випадку пам’ятайте, що мочити свіже або вже висохле забруднення від такої фарби можна тільки після застосування спеціального розчинника або скипидару, нанесеного на губку. Від жирного плями позбавляємося тим же способом, що і від темпери.

Грамотний підхід, врахування усіх необхідних факторів і попередня перевірка допоможуть не тільки освоїти непросту науку видалення фарби, але і повернуть вам улюблену річ.