ІДЕЇ ДИЗАЙНУ ДЛЯ ФАРБУВАННЯ СТІН ВАННОЇ
Як показує практика, фарба є не найкращим вибором для декорування ванною. Однак, такий спосіб обробки використовує велику кількість людей. Справа в тому, що фарбування стін у ванній в більшості випадків має на увазі косметичний ремонт приміщення. Такий підхід використовується в більшості випадків для знімних приміщень і тимчасового житла, яким користуються дуже багато.
ЧИМ ФАРБУВАТИ СТІНИ У ВАННІЙ?
Підходити до питання фарбування стін у ванній необхідно дуже ретельно. Головна вимога – це підбір правильної фарби, оскільки неправильна фарба призведе тільки до її швидкого облупліванію. До лакофарбової продукції в таких агресивних приміщеннях, як приміщення з підвищеною вологістю, висуваються спеціальні вимоги:
- Вологостійкість. Фарба повинна відштовхувати воду, а не просто витримувати натиск води.
- Зносостійкість. Ванна є самим експлуатованим приміщенням квартири, а прибирання в ній проводяться досить часто. Використовуючи барви з невеликим циклом прибирання, наприклад, 5-6 циклів і через рік така фарба почне стиратися. Тому дуже важливою є така характеристика фарби як стирання (стійкість до миття).
Кращим вибором в цьому випадку є латексні водоемульсійні фарби – вони володіють необхідними водовідштовхувальними властивостями і стійкі до стирання.
Важливим чинником, який не можна випустити з уваги при виборі фарби – це блиск. Існує два основних типи фарби- це глянсова і матова.
- Глянсова фарба. Має здатність до візуального розширення простору. Але незважаючи на це, вона не кращий варіант так як на ній сильно видно забруднення
- Матова фарба. Така фарба більш прийнятна, хоча має не такий шикарний вигляд.
ІДЕЇ ДИЗАЙНУ ФАРБУВАННЯ СТІН У ВАННІЙ
Ви, напевно, погодитеся, що звичайні стіни, які пофарбовані в однотонні тони – це просто жалюгідне видовище, що на багатьох будуть наводити тугу і зневіру. Додати у ванну кімнату індивідуальності і зробити так, щоб в ній з’явилася своя родзинка можна за допомогою різних кольорів.
Існує безліч ідей для фарбування ванною. Наприклад, використовуючи різні кольори, можна розділити ванну на окремі зони. Або ж за допомогою фарб можна відтворити на стінах цілий твір мистецтва (красивий пейзаж або море).
Отже, найпоширенішим способом для фарбування стін у ванній є поділ зон. Наприклад, зону ванній, фарбують в один колір (як правило, це якісь світлі тони), & nbsp; інші стіни фарбують іншим кольором. Якщо ванна кімната не дуже великих розмірів то краще, щоб відтінки стін були близькі один до одного, так як контраст в маленькій ванній візуально зменшить приміщення. На контрасті краще грати з великими площами.
Горизонтальні смуги також зменшують простір. Тому краще їх застосовувати на одній стіні, залишивши інші однотонними.
Вертикальні смуги навпаки, візуально збільшують кімнату, про тут теж є один нюанс-не можна наносити смуги в кутах.
Звичайно, при оформленні дизайну ванної кімнати багато залежатиме від Вашого смаку. Але краще не відкидати усталені традиції, і поєднувати продумувати колірну гамму ванної кімнати так, щоб вона поєднувалася з колірною гамою всієї квартири. Дизайнери рекомендують використовувати при оформленні ванної блакитний, бежевий, зелений, рожевий відтінки.
ФАРБУВАННЯ СТІН У ВАННІЙ КІМНАТІ
Якщо Ви вирішили зробити фарбування своїми руками, то важливо знати основні правила роботи.
Фарбування стін у ванній кімнаті потрібно починати з кута. Після фарбування кутів переходите до області стіни-стеля. Перед фарбуванням не забудьте прикріпити до стелі малярську стрічку, що б під час фарбування не забруднити стелю фарбою. Фарбу намагайтеся наносити рівномірно. Що б отримати однорідний і рівномірний шар фарби, намагайтеся не натискати на валик дуже сильно.
Фарбування стін у ванній завжди здійснюється в два шари. Другий шар фарби наносять тільки після того, як повністю висохне перший шар нанесеної фарби.
Для прокраські важкодоступних місць використовуйте пензлик.
ДОГЛЯД ЗА ПОФАРБОВАНИМИ СТІНАМИ У ВАННІЙ
Пофарбовані стіни у ванній кімнаті періодично вимагатимуть від Вас незначного догляду. Якщо стіни стали трохи брудними, то їх можна просто протерти, або промити забруднене місце із застосуванням м’яких миючих засобів.