ФАСАДНА ФАРБА НА ГУМОВІЙ ОСНОВІ

Фасадна фарба на гумовій основі призначається насамперед для захисту, а також і для декоративного фарбування різних фасадних поверхонь, серед яких: шифер, черепиця, ондулін, оцинкована сталь, алюміній, загрунтований і незаґрунтовані чорний метал, профнастил, асфальт, асбоцемент, бетон, піно – і газобетонні поверхні, цегляні, оштукатурені, зашпатлевать, фанера, ДСП, ЦСП, ДВП, дерев’яні, гіпсокартонні, обклеєні шпалерами та інші.

Такі покриття можуть використовуватися і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт. Ними можна фарбувати фасади будівель, дахи і цоколі, водостічні труби і жолоби відсотків. Фарби на гумовій підходять також для фарбування ними в кухнях і ванних кімнатах, коридорах, відмінні для забарвлення різних стовпів і огорож. Також вони можуть наноситися не тільки на нові, але також і вже пофарбовані поверхні, такі як: пофарбовані вже раніше алкідними і олійними фарбами.

Фасадна фарба на гумовій основі володіє багатьма перевагами серед інших видів покриттів: по-перше вона вважається екологічно чистим продуктом, а це дуже важливо в наші дні. Такі покриття відрізняються підвищеною стійкістю до різних атмосферних впливів. Також фарба даного типу має еластичне покриття, а тому вона не розтріскується через короткий час під впливом зовнішніх факторів середовища. Такі покриття ще вигідні тим, що у них у властивостях є хороша адгезія (тобто, прилипання до більшості поверхонь). Фасадна фарба на гумовій основі здатна витримати різні механічні навантаження, такі як: удари, стирання поверхні, до того ж вона стійка до води і вологи. А ще дані покриття швидко висихають і зовсім просто наносяться на поверхню, дають їй можливість “дихати” завдяки такому корисному властивості як паропроникність.

Підготовка поверхні полягає в тому, що фарбується поверхня повинна бути обов’язково сухою і чистою. Поверхня повинна бути очищена від неміцних покриттів, бруду, пилу та іржі. Також поверхні від жиру, масла і різного типу забруднень. Раніше пофарбовані поверхні рекомендується обов’язково зашліфувати до матового стану, потім необхідно помити за допомогою слабкого розчину миючого засобу, після чого сполоснути оброблювану поверхню водою і потім висушити.

Також перед фарбуванням поверхні слід обов’язково прогрунтувати, щоб фарба лягла рівніше і була гладкою. Перед нанесенням фарбу зазвичай перемішують і згідно інструкції розбавляють звичайною водою. Перед використанням слід обов’язково детально ознайомитися з технологією нанесення і повними технічними характеристиками даного типу покриття. Також слід ознайомитися з правилами зберігання продукції, щоб вона не зіпсувалася з часом. Залишки висохлої фарби після процесу нанесення потрібно утилізувати разом з порожньою тарою як звичайний будівельне сміття.