ДЕРЕВ’ЯНІ СХОДИ – ЕКОЛОГІЧНО, СТИЛЬНО, ФУНКЦІОНАЛЬНО

Сходи з дерева – це ефектний елемент інтер’єру будинку, який виконує відразу кілька призначень: функціональне, естетичне і конструктивно-просторове. Щоб не зіпсувати загальний дизайн будинку, необхідно дотримуватися правил поєднання оздоблення стін, плінтусів, доповнюючих елементів.

Надійність понад усе

 • зручність. Сходні зручні і безпечні в експлуатації, якщо сума подвійної висоти сходинки і її ширини дорівнює середньому кроку людини – 600-640 мм;
 • неслизька поверхня.Дерев’яні сходи необхідно обробити спеціальним екологічним антислизьким напівматовим лаком;
 • перила і поручні. Це невід’ємний атрибут безпечного трапа. Згідно правил техніки безпеки, отвори між поручнями не повинні бути більше 15 см, а висота – 90-100 см. Для дітей необхідно встановити спеціальні поручні;
 • освітленняОсвітлення повинне бути автономним із застосуванням прохідних вимикачів, інакше велика ймовірність промахнутися вночі повз сходинки, скотитися вниз і пошкодити собі щось життєво важливе..

Види дерев’яних сходів

При їх виборі необхідно звернути увагу на площу і стиль приміщення, в якому вона буде перебувати. Серед цих характеристик розмір кімнати є вирішальним. Трапи з дерева бувають:

 • маршові– класична конструкція, яка представляє собою суцільний ряд сходинок від нижнього поверху до верхнього;
 • гвинтові – це незалежні від стіни сходні, що зовні нагадують ДНК людини. Конструкція являє собою проліт спіралевидної форми. Вона не так зручна, як маршова, але дозволяє заощадити місце в кімнаті.

А що щодо дизайну?

Якщо ви володієте багатоповерховим будинком, то без такої конструкції не обійтися. Головне, зберегти стиль будинку, не руйнуючи його елементами, які просто не впишуться в картинку.

 1. Мінімалізм

Тут важливо зберегти чіткі прямі лінії. Дерев’яні сходи ідеально впишуться в стиль лофт або індустріальний. Сучасні дизайнери радять зводити маршову конструкцію, щоб вона виглядала органічно в загальному інтер’єрі.

 1. Ар-деко

У артистичній обстановці ар-деко, де кожен елемент несе на собі відбиток часу, сходи природно впишуться в цей стиль. Як? За рахунок гри кольору і фактури матеріалу. Гвинтова конструкція з вигадливими перилами перетворить ваш будинок на витвір мистецтва.

 1. Американський

Нічого зайвого – це головний принцип сходнів в такому стилі. Але не варто думати, що виглядає це невигадливо. Витонченість ліній, без усіляких надмірностей, здатна наділити кімнату красою. Маршові білі конструкції виглядають більш лаконічно в американському стилі, ніж гвинтові. Конструкцію покривають білою фарбою, яка є основною в такому інтер’єрі, а гладкі прямі перила фарбують в контрастний колір.

Як використовувати простір, що залишився?

Під дерев’яними сходами можна заховати багато чого, наприклад:

 • меблі;
 • полиці;
 • шафи;
 • вбудовані шухляди.

Якщо ваш трап знаходиться в вітальні, то простір під ним можна відвести під дзеркало з підсвічуванням або шафу для зберігання верхнього одягу. Хочете здивувати гостей? Тоді розмістіть під нею барну стійку. У маленькому приміщенні під нею сховається різноманітне кухонне приладдя. Сходи в вітальні – це місце для книжкових полиць, каміну або телевізора. Тут головне – максимально використовувати свою фантазію.

 

За допомогою дерев’яних сходів будь-яке приміщення буде виглядати стильно і унікально.